botox gdańsk zabiegi botoksem

Botox - Neptune Dent

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa potocznie zwana botoxem hamuje wydzielanie acetylocholiny z zakończeń nerwowych. Niewielka dawka substancji podana w obrębie mięśnia powoduje ograniczenie jego aktywności, a tym samym łagodzi rysy twarzy, oraz redukuje zmarszczki. Botox w nie inwazyjny sposób spłyca lub całkowicie eliminuje zmarszczki mimiczne czoła, kurze łapki czy charakterystyczną zmarszczkę pojawiająca się pomiędzy brwiami. Z powodzeniem może być używany także w celu odmłodzenia delikatnej skóry szyi, policzków lub okolic ust.

Zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej

Botox znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Zaburzając przewodnictwo nerwowo- mięśniowe skutecznie odmładza skórę twarzy. Przy użyciu toksyny w kilka chwil możliwe jest zredukowanie niemalże każdej zmarszczki w obrębie twarzy i szyi. 

Substancja obecnie zarejestrowana jest jako lek, wykorzystywany także w celu leczenia dolegliwości i chorób neurologicznych. Przy regularnym stosowaniu poprawia jakość życia oraz redukuje dyskomfort osób cierpiących na nadmierną potliwość (szczególnie okolic dłoni i stóp) Poprzez blokowanie nadmiernej aktywności niektórych partii mięśniowych, w skuteczny sposób pomaga zredukować objawy bruksizmu czy przewlekłych migren.

botox jasień neptuneden
Botox Gdańsk

Botoks Gdańsk

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Botoxu?

Zabieg wymaga precyzji i doświadczenia, z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę, by zabieg wykonywany był przez lekarza. Botoks trójmiasto wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym, przez odpowiednio przeszkolony personel. Świadczone są zarówno usługi medycyny estetycznej, jak i leczenie nadpotliwości z użyciem botoxu.

Zabieg może być wykonany bezpośrednio po konsultacji, lecz tylko jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań. Zabieg trwa od około 15 do 30 minut i zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Lekarz na podstawie mimiki twarzy określa punkty wstrzyknięć. Botoks czoła to najczęściej  8 wstrzyknięć, powieki wymagają zwykle 1 podania. Kurze łapki- około 3 po każdej stronie. Zabieg kończy się schłodzeniem skóry oraz zaaplikowaniem maści, przeciwdziałającej pojawianiu się siniaków. Po około 14 dniach po zabiegu pacjent powinien zgłosić się na kontrolę, podczas której lekarz stwierdzi, czy podana substancja rozłożyła się równomiernie i nie wymaga żadnych korekt. Zabieg na tę samą partię można powtórzyć po minimum 3 miesiącach od podania. Ostateczny czas utrzymania się efektów zależy od indywidualnych predyspozycji, ilości użytej substancji oraz trybu życia pacjenta.

Zalecenia po botoksie

Zabieg jest skuteczny i bezpieczny, należy jednak przestrzegać kilku zaleceń po ostrzyknięciu skóry. Po kilku godzinach po wstrzyknięciu botoxu nie należy dotykać ani masować twarzy. Warto także unikać pochyleń, skłonów czy przyjmowania pozycji leżącej, ponieważ może to skutkować przemieszczeniem się substancji. Ponadto przez dwa dni po zabiegu nie jest wskazany nadmierny wysiłek fizyczny oraz wizyty na saunie, solarium czy basenie. Przez tydzień nie należy palić papierosów oraz spożywać dużych ilości alkoholu. Co więcej, na podrażnioną zabiegiem skórę nie należy nakładać żadnych peelingów, czy innych zabiegów dodatkowo drażniących skórę. Po podaniu botoxu zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza. Pozwoli to skrócić czas rekonwalescencji, a także uniknąć ewentualnych korekt czy poprawek.

Botox Gdańsk

Botox- przeciwwskazania

Botox to skuteczna i bezpieczna metoda wygładzania twarzy i redukcji zmarszczek. Zabiegom jednak nie powinny poddawać się kobiety w ciąży lub w trakcie menstruacji. Ponadto botox nie jest zalecany osobom cierpiącym na osłabienie lub zanik mięśni. Przyjmowanie niektórych leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych czy przeciwzapalnych także stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Szczególną ostrożność należy zachować przy przyjmowaniu kwasu acetylosalicylowego, który zwiększa podatność skóry na powstawanie krwiaków czy siniaków. Botox nie powinien być podawany w przypadku intensywnego trądziku lub aktywnych stanów zapalnych. Przed zabiegiem zaleca się zaleczenie wszelkich zmian w obrębie twarzy czy szyi.

NeptuneDent - Medycyna estetyczna Trójmiasto

Skip to content