Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Aparaty stałe - Gdańsk

W centrum Neptune Dent jednym z narzędzi stosowanych w leczeniu wad zgryzu jest ortodontyczny aparat stały. Tę metodę wykorzystuje się powszechnie, przede wszystkim ze względu na jej skuteczność – wyniki tak prowadzonego leczenia są przewidywalne, a efekty utrzymują się długotrwale (warunkiem jest prawidłowe prowadzenie leczenia, jak i stosowanie się do zaleceń stomatologa).

Stały aparat na zęby nie musi przy tym kojarzyć się z silnym bólem i dyskomfortem – nowoczesne metody leczenia ortodontycznego pozwalają Pacjentom czuć się w nim bardziej komfortowo i pewniej.

Aparat stały na zęby Gdańsk Neptune Dent

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Aparat na zęby – Gdańsk NeptuneDent

Aparat na zęby (stały), który można założyć w Neptune Dent Gdańsk działa przez 24 godziny na dobę – ponieważ nie jest zdejmowany, jak ma to miejsce w przypadku modeli ruchomych. W tym czasie elementy aparatu stopniowo wywierają nacisk na uzębienie. Dzięki regularnemu dostosowywaniu ustawień do zachodzących zmian, aparat może w określonym czasie doprowadzić do powolnego przesuwania się zębów względem siebie, dopóki nie osiągną one poprawnej pozycji w łukach szczęki czy żuchwy. 

Założony przez ortodontę aparat stały doprowadza, wraz z postępami leczenia, do prawidłowego, czyli fizjologicznego zwarcia pomiędzy szczęką i żuchwą. 

W jakich przypadkach aparat stały będzie najlepszym rozwiązaniem ortodontycznym? Na ten wariant leczenia ortodonta może zdecydować się w przypadku występowania głębokiej wady zgryzu u Pacjenta. Również w przypadku osób dorosłych, które chcą poprawić wygląd uzębienia zalecane jest założenie stałego aparatu ortodontycznego.

Jakie wady zgryzu może wyleczyć stały aparat ortodontyczny (ortodonta Gdańsk)?

Każda wada zgryzu stanowi dla Pacjenta przede wszystkim kłopot natury estetycznej. Dla ortodonty jest to już jednak problem natury medycznej i przekładający się na szereg powikłań. Nieprawidłowy zgryz, w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania prowadzić może bowiem do:

 • rozwoju próchnicy w przestrzeniach międzyzębowych,
 • wad wymowy,
 • szybszego ścierania się szkliwa, co znacznie osłabia zęby,
 • trudności w jedzeniu – krzywy zgryz może utrudniać prawidłowe przeżuwanie pokarmu,
 • rozwoju stanów zwyrodnieniowych w okolicy stawów żuchwowo-skroniowych.
aparat na zęby przed i po zabiegu

Wygodnym rozwiązaniem jest także stały aparat samoligaturujący – w jego przypadku nie jest konieczne stosowanie gumek na zamki, ponieważ już w samej konstrukcji aparatu znajdują się specjalne klapki, które podtrzymują łuk w odpowiednim ułożeniu względem zębów.

Standardowo aparaty na zęby (Gdańsk) wykonane są z elementów metalowych, które uznawane są za wyjątkowo trwałe i najbardziej skuteczne. W Neptune Dent, dzięki współpracy ze Smileline jesteśmy w stanie założyć także wariant przezroczysty aparatu stałego, w którym zamki są niemal niewidoczne.

Zapisz się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • Odwiedziłem klinikę Neptune na zabieg usunięcia zęba i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Przyjęto mnie szybko i przeprowadzono zabieg bez żadnych problemów. Atmosfera jest spokojna i profesjonalna, a pani... Czytaj więcej...

  Jakub Jedynak
  23 lutego, 2023

  Profesjonalna i przyjazna opieka stomatologiczna! Dentysta i personel byli bardzo uprzejmi i wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami. Wizyta była bezstresowa, a moje zęby teraz wyglądają i czują się świetnie. Serdecznie... Czytaj więcej...

  Opal Web
  23 lipca, 2023

  Pris i Polen er 3 ganger lavere enn i Norge, jeg har bestilt fly til Polen for tannbehandling og fant denne tannklinikken veldig nær flyplassen. Gjorde en god jobb..

  Lars Knutsen
  24 października, 2023
 • Genialne specjalistki, profesjonalne podejscie do pacjenta. Jestem po zabiegu leczenia ósemki i polecam

  I I
  23 maja, 2023

  Seit vielen Jahren war ich verzweifelt auf der Suche nach einer Praxis, die wirklich was von Angstpatienten versteht und auch weiss, wie man mit diesen umgehen muss... Schon der erste... Czytaj więcej...

  Lars
  30 października, 2023

  Absolutely positive experience with NeptuneDent. Alicja, who I have to say is brilliant, thorough at the same time very gentle. Her mission aligns with dental hygienists’ passion - to improve... Czytaj więcej...

  Resty&K McK
  23 września, 2022
 • Jestem po zabiegu wyrwania 8'ki której nikt nie chciał się podjąć, dodatkowo Pani Doktor Patrycja Mulawa, zaproponowała abym zadbał o uśmiech i przedstawiła mi plan leczenia - higenizacja + bonding... Czytaj więcej...

  Andrzej Piotrowski
  30 września, 2023

  Dziękuje za normalne spotkanie z dentystą, który nie tylko chce pomóc ale wyjaśnia. Nie czuje bólu, a chodziłam z myślą o dentyście już od 1 miesiąca. Super ludzie i fajne... Czytaj więcej...

  Agnieszka Lewandowska
  23 października, 2023

  I was searching searching for a dental clinic that offers affordable dental implants, crowns, inlays, and onlays, Dental Clinic Neptune Dent should be your top choice. With a commitment to... Czytaj więcej...

  Harold Douglas
  30 września, 2023
 • Polecam! Wizyta przebiegła szybko i bezboleśnie..

  Paweł Mal
  30 września, 2023

  Super gabinet! Mimo początkowego strachu przed dentystami, jestem mega zadowolony. Doktor Damian wszytko jasno wytłumaczył co będzie robione i czego można siw spodziewać po zabiegu. Napewno tam wrócę 😁 Polecam!

  Szymon Fajdek
  25 września, 2023

  Zabieg przebiegł sprawnie i pomyślnie, całe szczęście nie bolało!!! Przyjazna atmosfera w gabinecie : )

  Piotr Rowicki
  23 czerwca, 2023
Aparat ortodontyczny na zęby

Jak zbudowany jest stały aparat na zęby?

Konstrukcja aparatu stałego jest dość prosta, ponieważ można wyróżnić w niej zaledwie kilka głównych elementów takich, jak:

 • zamki ortodontyczne – pełnią ważną funkcję, bo to właśnie na nich opiera się cała funkcjonalność aparatu ortodontycznego; elementy te, niewielkiej wielkości, przyklejane są specjalnym klejem stomatologicznym do powierzchni zębów (na jeden ząb „przypada” jeden zamek), a na zębach znajdujących się z tyłu zamki przyjmują postać specjalnych pierścieni,
 • łuk ortodontyczny – czyli specjalny drucik, który jest przytwierdzany do zamków; to właśnie łuki odpowiedzialne są za stopniowe przemieszczanie zębów aż do ich prawidłowego ustawienia – w tym celu druty muszą być regularnie wymieniane przez stomatologa, by ciągle mogły wywierać wpływ na budowę szczęki i żuchwy,
 • ligatury – czyli bardzo małe gumki, które zakładane są na zamki i drut – ich zadaniem jest stabilizowanie i utrzymanie łuku w odpowiedniej pozycji; w gabinecie ortodonty ligatury wymieniane są przy każdej wizycie, a kolory gumek do aparatu pozwalają Pacjentowi na pewnego rodzaju personalizację wyglądu całej konstrukcji.

Wygodnym rozwiązaniem jest także stały aparat samoligaturujący – w jego przypadku nie jest konieczne stosowanie gumek na zamki, ponieważ już w samej konstrukcji aparatu znajdują się specjalne klapki, które podtrzymują łuk w odpowiednim ułożeniu względem zębów.

Standardowo aparaty na zęby (Gdańsk) wykonane są z elementów metalowych, które uznawane są za wyjątkowo trwałe i najbardziej skuteczne. W Neptune Dent, dzięki współpracy ze Smileline jesteśmy w stanie założyć także wariant przezroczysty aparatu stałego, w którym zamki są niemal niewidoczne.