Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Nakładki ortodontyczne Aligner – Gdańsk

Nakładki ortodontyczne to najnowocześniejszy i najbardziej komfortowy dla Pacjenta sposób na korekcję wady zgryzu. Dzięki opracowaniu własnego systemu leczenia za pomocą nakładek możemy zaoferować Pacjentom nowoczesną opiekę bezpośrednio na miejscu, w centrum Neptune Dent! 

Cały proces, począwszy od diagnostyki, aż po wykonanie nakładek jest realizowany z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Zapewnia to doskonałe dopasowanie nakładek i wyjątkowy komfort Pacjentowi, który nie jest już zmuszony do wielokrotnego pobierania wycisków z wnętrza ust – tradycyjną metodę zastępuje w tym przypadku skaner cyfrowy.

Aparat nakładkowy Gdańsk Aligners

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Aparat nakładkowy na zęby Gdańsk

Nakładki prostujące na zęby Aligners – na czym to polega?

Nakładki ortodontyczne należą do wyjątkowo zaawansowanego systemu stomatologicznego, który opiera się na indywidualnie opracowanych, przezroczystych formach nakładanych na zęby Pacjenta. Jako forma „aparatu” wyjmowanego nakładki Aligners zapewniają ogromną wygodę codziennego noszenia. W porównaniu z tym tradycyjnym rozwiązaniem pozostają przy tym niemal niewidoczne – w ich konstrukcji nie ma żadnych klamer, drutów czy śrub, 

Nakładki ortodontyczne wywierają odpowiedni nacisk na zęby całą swoją powierzchnią. Dzięki perfekcyjnemu, cyfrowemu dopasowaniu do budowy uzębienia ten nowoczesny sposób leczenia jest równie efektywny, co inne metody oferowane przez ortodontów.

 

W przypadku korygowania wady zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek na zęby bardzo ważna jest systematyczność i regularne przychodzenie na wizyty kontrolne. W ich trakcie ortodonta nie tylko sprawdza i analizuje postępy terapii, ale też dostosowuje nowe nakładki, które zastępują te poprzednie. Regularna wymiana form pozwala utrzymać stały rytm leczenia i stopniowe, prawidłowe ustawianie się zębów. W ramach leczenia ortodontycznego w Neptune Dent nasi Pacjenci otrzymują od razu zestaw kilku nakładek, które należy wymieniać w określonych przedziałach czasowych – dzięki temu nie zachodzi konieczność tak częstego odwiedzania gabinetu.

Niewidoczny aparat ortodontyczny Gdańsk – Neptune Dent

Niewidoczny aparat ortodontyczny Aligners, na który mogą zdecydować się Pacjenci Neptune Dent w Gdańsku opiera się na podobnym systemie, co inne nakładki ortodontyczne dostępne na rynku stomatologicznym. Co zatem wyróżnia nasze rozwiązanie?

W przypadku nakładek na zęby wykonywanych w centrum Neptune Dent cały proces realizowany jest bezpośrednio przez naszych ortodontów. Począwszy od przeprowadzenia cyfrowego skanu jamy ustnej, aż przez projekt nakładek (który opracowywany jest w programie komputerowym specjalnie dostosowanym do potrzeb Neptune Dent) i ich wykonanie w bezpiecznym dla zdrowia, neutralnym materiale. Nakładki ortodontyczne w innych systemach są często wykonywane przez zewnętrzne pracownie, co może rzutować na ich dopasowanie i jakość wykonania. Nasi ortodonci dbają o prawidłowy przebieg całego procesu i dopracowanie nakładek w najmniejszym detalu.

Zespół stomatologiczno dentystyczny Neptune Dent Gdańsk Jasień

Ortodontyczne nakładki prostujące na zęby – zalety stosowania

Niewidoczne, ortodontyczne nakładki prostujące na zęby wyróżniają się podobnymi zaletami, co aparaty ruchome. Mowa tu oczywiście o takich kwestiach, jak wygoda noszenia i możliwość wyjęcia w dowolnym momencie. Nakładki ortodontyczne, podobnie, jak aparaty wyjmowane, stają się dzięki temu łatwe do utrzymania w higienicznej czystości

Rozpoczęcie leczenia za pomocą nakładek na zęby nie wpływa na konieczność zmiany diety, jak ma to miejsce w trakcie noszenia aparatu stałego, a także nie wpływa na estetykę uśmiechu. Dzięki możliwości wyjęcia nakładek Pacjent może spożywać dowolne pokarmy (ważne jest tylko wyszczotkowanie i nitkowanie zębów przed ponownym ubraniem Aligners), a same nakładki są niewidoczne na zębach i nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Dzięki cyfrowemu dopasowaniu aparaty tego rodzaju nie zsuwają się samoistnie z zębów, zatem Pacjent nie musi obawiać się kłopotliwych sytuacji związanych z przypadkowym wypadnięciem nakładki.

Aby przezroczyste nakładki ortodontyczne zachowały swoją funkcjonalność, konieczne jest prawidłowe dbanie o ich czystość. Bardzo ważne jest czyszczenie ich przed każdym ponownym założeniem.

Leczenie nakładkami clear aligner na zębach

Ile czasu trwa leczenie nakładkami Aligners?

Podobnie, jak ma to miejsce przy leczeniu tradycyjnymi aparatami, także w przypadku nakładek ortodontycznych plan i długość leczenia stanowią kwestię bardzo indywidualną, uzależnioną od stanu uzębienia Pacjenta. Pierwsze rezultaty będą widoczne nawet po kilku miesiącach, jednak terapia może zająć dwa lata. Istotne w trakcie terapii jest prawidłowe noszenie nakładek – należy zakładać je nawet na 20 lub więcej godzin w ciągu doby i także w nich spać.

Zapisz się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • Wielokrotnie korzystałem z usług gabinetu i miałem okazję być pacjentem p.Agnieszki i p.Damiana - specjaliści na wysokim poziomie. Polecam NeptuneDent. Profesjonalne podejście, zabiegi wykonywane z doskonałą starannością i dbałością .... Czytaj więcej...

  Marcin F.
  23 lipca, 2023

  Byłem na zabiegu leczenia, wszystko w milej, profesjonalnej atmosferze. Zdecydowanie POLECAM !

  adrian shatunov
  23 maja, 2023

  Profesjonaliści!

  Zuzanna Jankiewicz
  30 lipca, 2023
 • Polecam ten gabinet. Naprawdę bardzo dobra jakość leczenia i super podejście do klienta. Byłam już na kontroli i uzupełnić ubytki. Wszystko w porządku.

  Monika Lubik
  23 stycznia, 2023

  All good. Totally recommend.

  Paweł Sawosz
  23 września, 2021

  Super gabinet! Mimo początkowego strachu przed dentystami, jestem mega zadowolony. Doktor Damian wszytko jasno wytłumaczył co będzie robione i czego można siw spodziewać po zabiegu. Napewno tam wrócę 😁 Polecam!

  Szymon Fajdek
  25 września, 2023
 • Absolutely positive experience with NeptuneDent. Alicja, who I have to say is brilliant, thorough at the same time very gentle. Her mission aligns with dental hygienists’ passion - to improve... Czytaj więcej...

  Resty&K McK
  23 września, 2022

  Jestem po zabiegu wyrwania 8'ki której nikt nie chciał się podjąć, dodatkowo Pani Doktor Patrycja Mulawa, zaproponowała abym zadbał o uśmiech i przedstawiła mi plan leczenia - higenizacja + bonding... Czytaj więcej...

  Andrzej Piotrowski
  30 września, 2023

  Zabieg przebiegł bezboleśnie, polecam

  Ksawier
  30 czerwca, 2023
 • Bardzo polecam tę placówkę i leczenie u pani Agnieszki Nowińskiej. Zabiegi są bardzo szybkie i skuteczne, a do tego dobre podejście do pacjenta i przyjazna atmosfera w gabinecie 🙂

  Dziki Dzwon
  23 maja, 2023

  Nie spodziewałam się aż takich efektów po laserowym wybielaniu zębów. Zęby naprawdę znacznie bielsze. Teraz mam uśmiech jak gwiazda Hollywood 😀

  ANNA M.
  23 czerwca, 2023

  Bardzo rekomenduje specjalistę Pani doktor Agnieszka Nowińska, robi swoją pracę starannie i sumiennie .

  Joanna
  16 października, 2023
Skip to content