Wybielanie zębów - Gdańsk

Każdy chce mieć piękny uśmiech, który budzi pozytywne skojarzenia i jest przejawem atrakcyjności. Kiedy jednak zamiast białych zębów pokażemy żółte, nasz rozmówca może pomyśleć, że nie dbamy o higienę osobistą. Często jednak zmiana barwy jest spowodowana paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty, coli, czerwonego wina albo soku pomarańczowego. Z pomocą przychodzi wówczas wybielanie zębów.

W Neptune Dent – Gdańsk oferujemy kompleksowe wybielanie zębów, przy użyciu lasera. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, oferując najlepsze efekty naszym pacjentom. Skontaktuj się z nami, uzyskaj piękny i biały uśmiech!

Wybielanie zębów trójmiasto

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Wybielanie zębów u dentysty. Wszystko, co musisz wiedzieć

Dbając codziennie o prawidłową higienę jamy ustnej, można niwelować wpływ barwiącego pokarmu. Z czasem jednak zęby i tak mogą ciemnieć, stawać się bardziej żółte i nierównomiernie się wybarwiać. Dlatego wybielanie zębów jest najskuteczniejszą metodą zadbania o piękny uśmiech.

Wybielanie zębów polega na rozbijaniu cząsteczek barwników z wnętrza zęba, a następnie ich wypłukaniu kanalikami. 

Sprawdź więc, jakie korzyści niesie wybielanie zębów. Trójmiasto jest jednym z regionów Polski, gdzie coraz więcej osób decyduje się zadbać o swój uśmiech

Wybielanie zębów u dentysty. Czy warto postawić na specjalistę?

Z powodu potencjalnych przeciwwskazań zabieg wybielania zębów powinien być wykonywany przez stomatologa. W wielu przypadkach tylko lekarz może wykryć, czy przeprowadzenie wybielania nie zaszkodzi zdrowiu pacjenta.

Stomatolog robi wywiad i bada jamę ustną, aby ocenić możliwość przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazaniami są między innymi próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł. Pacjent może być także uczulony na substancje zawarte w środkach wybielających. Przeszkodą bywa również wiek – zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej 16. roku życia.

Stomatolog wie, jak skutecznie wybielać zęby. Przed rozpoczęciem zabiegu może zalecić wykonanie higienizacji, aby usunąć osad nazębny i kamień. Stosuje się wówczas scaling i piaskowanie. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozjaśnienie.

Pamiętajmy też, że produkty ogólnodostępne, które można kupić w drogeriach, stosowane bez konsultacji ze specjalistą, mogą powodować rozwój próchnicy, uszkodzenie szkliwa czy długotrwałą nadwrażliwość.

Stomatolog wybielanie zębów Gdańsk

Metody wybielania zębów​

Wybielanie zębów jest przeprowadzane kilkoma metodami. Można je podzielić na dwa główne rodzaje – wybielanie gabinetowe lub domowe.

  • Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym polega na nakładaniu na zęby żelu aktywowanego poprzez laserowe wybielanie zębów. Gdańsk jest miastem, gdzie pacjenci często decydującą się na tę metodę.
  • Wybielanie zębów laserem diodowym daje natychmiastowe efekty, gdyż jest to zabieg jednorazowy, który trwa około godzinę. Jest to metoda polecana szczególnie osobom, które nie posiadają wielu wypełnień, mają grube szkliwo i nie cierpią na nadwrażliwość zębów.
  • Wybielanie metodą nakładkową to domowy sposób na wybielanie zębów. Stomatolog pobiera wycisk kształtu szczęki i żuchwy, a następnie tworzone są nakładki dopasowane do kształtu zębów pacjenta. Później w gabinecie lekarz pokazuje, w jaki sposób wypełniać nakładki żelem wybielającym i umieszczać je na zębach. Pacjent otrzymuje żel wybielający i aplikuje go samodzielnie w domu przez około dwa tygodnie.

Ile kosztuje wybielanie zębów? W przypadku metody nakładkowo – domowej cena zaczyna się od 600 zł. Wybielanie laserowe w gabinecie to koszt 1000 zł. 

Sprawdź cennik usług oferowanych w gabinecie Neptune Dent, aby dowiedzieć się więcej!

Zalecenia po wybielaniu nakładkowym i laserowym

Bezpośrednio po wybielaniu zębów należy stosować „białą dietę”, wykluczając najsilniej barwiący pokarm. Przez kilka dni może też utrzymywać się nadwrażliwość zębów.

Pozytywnie na trwałość efektów wybielania wpływa unikanie napojów i potraw doprowadzających do przebarwienia. Są to na przykład kawa, herbata oraz czerwone owoce i warzywa. Można też stosować pasty wybielające.

Efekty wybielania zębów

Efekt wybielania może utrzymywać się przez nawet trzy lata, natomiast dokładny czas zależy od wybranej metody oraz sposobu dbania o zęby po wykonaniu zabiegu. Stosowanie się do wytycznych stomatologa pomaga wydłużyć działanie zabiegu.

Higienizacja Gdańsk - Remineralizacja szkliwa fluoryzacja

W przyszłości wybielanie można powtórzyć. Minimalna przerwa między zabiegami wynosi jednak pół roku.

Wypełnienia, mosty czy korony nie zmieniają swojego koloru na skutek preparatów – materiały, z których zostały wykonane, mają stały kolor. Jeśli więc pozostałe zęby zostaną poddane zabiegowi i będą wyraźnie jaśniejsze od uzupełnień występujących z przodu, konieczna może być wymiana wypełnienia, korony lub mostu dla jednolicie białego uśmiechu.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Zabiegi wybielania są bezpieczne i bezbolesne, choć może pojawić się lekki dyskomfort i nadwrażliwość. Również naświetlanie laserem diodowym nie ma żadnych niepożądanych konsekwencji – emitowana wiązka jest bezpieczna dla zdrowia.

Nieprawdą jest, że wybielanie osłabia strukturę szkliwa. Preparaty nie naruszają tkanki, a o odpowiedni ich dobór, stężenie i czas naświetlania dba stomatolog.

Jak skutecznie wybielać zęby martwe? Jest to możliwe, lecz musi się odbywać w gabinecie stomatologicznym, najczęściej podczas kilku wizyt.

Tylko praca specjalisty może dać dobry efekt. Dlatego zdecyduj się na wybielanie zębów w Gdańsku i oczaruj bliskich pięknym uśmiechem!

Kontakt

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Skip to content