Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Wybielanie zębów - Gdańsk

Każdy chce mieć piękny uśmiech, który budzi pozytywne skojarzenia i jest przejawem atrakcyjności. Kiedy jednak zamiast białych zębów pokażemy żółte, nasz rozmówca może pomyśleć, że nie dbamy o higienę osobistą. Często jednak zmiana barwy jest spowodowana paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty, coli, czerwonego wina albo soku pomarańczowego. Z pomocą przychodzi wówczas wybielanie zębów.

W Neptune Dent – Gdańsk oferujemy kompleksowe wybielanie zębów, przy użyciu lasera. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, oferując najlepsze efekty naszym pacjentom. Skontaktuj się z nami, uzyskaj piękny i biały uśmiech!

Wybielanie zębów trójmiasto

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Wybielanie zębów u dentysty. Wszystko, co musisz wiedzieć

Dbając codziennie o prawidłową higienę jamy ustnej, można niwelować wpływ barwiącego pokarmu. Z czasem jednak zęby i tak mogą ciemnieć, stawać się bardziej żółte i nierównomiernie się wybarwiać. Dlatego wybielanie zębów jest najskuteczniejszą metodą zadbania o piękny uśmiech.

Wybielanie zębów polega na rozbijaniu cząsteczek barwników z wnętrza zęba, a następnie ich wypłukaniu kanalikami. 

Sprawdź więc, jakie korzyści niesie wybielanie zębów. Trójmiasto jest jednym z regionów Polski, gdzie coraz więcej osób decyduje się zadbać o swój uśmiech

Wybielanie zębów u dentysty. Czy warto postawić na specjalistę?

Z powodu potencjalnych przeciwwskazań zabieg wybielania zębów powinien być wykonywany przez stomatologa. W wielu przypadkach tylko lekarz może wykryć, czy przeprowadzenie wybielania nie zaszkodzi zdrowiu pacjenta.

Stomatolog robi wywiad i bada jamę ustną, aby ocenić możliwość przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazaniami są między innymi próchnica, paradontoza czy stan zapalny dziąseł. Pacjent może być także uczulony na substancje zawarte w środkach wybielających. Przeszkodą bywa również wiek – zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej 16. roku życia.

Stomatolog wie, jak skutecznie wybielać zęby. Przed rozpoczęciem zabiegu może zalecić wykonanie higienizacji, aby usunąć osad nazębny i kamień. Stosuje się wówczas scaling i piaskowanie. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozjaśnienie.

Pamiętajmy też, że produkty ogólnodostępne, które można kupić w drogeriach, stosowane bez konsultacji ze specjalistą, mogą powodować rozwój próchnicy, uszkodzenie szkliwa czy długotrwałą nadwrażliwość.

Stomatolog wybielanie zębów Gdańsk

Metody wybielania zębów​

Wybielanie zębów jest przeprowadzane kilkoma metodami. Można je podzielić na dwa główne rodzaje – wybielanie gabinetowe lub domowe.

 • Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym polega na nakładaniu na zęby żelu aktywowanego poprzez laserowe wybielanie zębów. Gdańsk jest miastem, gdzie pacjenci często decydującą się na tę metodę.
 • Wybielanie zębów laserem diodowym daje natychmiastowe efekty, gdyż jest to zabieg jednorazowy, który trwa około godzinę. Jest to metoda polecana szczególnie osobom, które nie posiadają wielu wypełnień, mają grube szkliwo i nie cierpią na nadwrażliwość zębów.
 • Wybielanie metodą nakładkową to domowy sposób na wybielanie zębów. Stomatolog pobiera wycisk kształtu szczęki i żuchwy, a następnie tworzone są nakładki dopasowane do kształtu zębów pacjenta. Później w gabinecie lekarz pokazuje, w jaki sposób wypełniać nakładki żelem wybielającym i umieszczać je na zębach. Pacjent otrzymuje żel wybielający i aplikuje go samodzielnie w domu przez około dwa tygodnie.

Ile kosztuje wybielanie zębów? W przypadku metody nakładkowo – domowej cena zaczyna się od 600 zł. Wybielanie laserowe w gabinecie to koszt 1000 zł. 

Sprawdź cennik usług oferowanych w gabinecie Neptune Dent, aby dowiedzieć się więcej!

Zalecenia po wybielaniu nakładkowym i laserowym

Bezpośrednio po wybielaniu zębów należy stosować „białą dietę”, wykluczając najsilniej barwiący pokarm. Przez kilka dni może też utrzymywać się nadwrażliwość zębów.

Pozytywnie na trwałość efektów wybielania wpływa unikanie napojów i potraw doprowadzających do przebarwienia. Są to na przykład kawa, herbata oraz czerwone owoce i warzywa. Można też stosować pasty wybielające.

Efekty wybielania zębów

Efekt wybielania może utrzymywać się przez nawet trzy lata, natomiast dokładny czas zależy od wybranej metody oraz sposobu dbania o zęby po wykonaniu zabiegu. Stosowanie się do wytycznych stomatologa pomaga wydłużyć działanie zabiegu.

Higienizacja Gdańsk - Remineralizacja szkliwa fluoryzacja

W przyszłości wybielanie można powtórzyć. Minimalna przerwa między zabiegami wynosi jednak pół roku.

Wypełnienia, mosty czy korony nie zmieniają swojego koloru na skutek preparatów – materiały, z których zostały wykonane, mają stały kolor. Jeśli więc pozostałe zęby zostaną poddane zabiegowi i będą wyraźnie jaśniejsze od uzupełnień występujących z przodu, konieczna może być wymiana wypełnienia, korony lub mostu dla jednolicie białego uśmiechu.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Zabiegi wybielania są bezpieczne i bezbolesne, choć może pojawić się lekki dyskomfort i nadwrażliwość. Również naświetlanie laserem diodowym nie ma żadnych niepożądanych konsekwencji – emitowana wiązka jest bezpieczna dla zdrowia.

Nieprawdą jest, że wybielanie osłabia strukturę szkliwa. Preparaty nie naruszają tkanki, a o odpowiedni ich dobór, stężenie i czas naświetlania dba stomatolog.

Jak skutecznie wybielać zęby martwe? Jest to możliwe, lecz musi się odbywać w gabinecie stomatologicznym, najczęściej podczas kilku wizyt.

Tylko praca specjalisty może dać dobry efekt. Dlatego zdecyduj się na wybielanie zębów w Gdańsku i oczaruj bliskich pięknym uśmiechem!

Opinie naszych pacjentów

 • Z czystym sumieniem polecam! Bardzo nowoczesny gabinet stomatologiczny ! Leczenie rewelacja

  Magdalena Węgrzyn
  27 października, 2023

  Lepiej nie można trafić! Mega technologie i usługi. panie starają się by pacjent czuł się bezpiecznie i pani doktor potrafi doradzić tak byśmy byli zadowoleni i z zębów i z... Czytaj więcej...

  Emilka Ko
  23 stycznia, 2023

  I was searching searching for a dental clinic that offers affordable dental implants, crowns, inlays, and onlays, Dental Clinic Neptune Dent should be your top choice. With a commitment to... Czytaj więcej...

  Harold Douglas
  30 września, 2023
 • Jeg liker den naturlige effekten etter tannbleking på kontoret. Veldig fine ting og nær flyplassen - 15 min. Elsker Lama-temaet på maleriet

  Angela Bjornstad
  24 października, 2023

  Pris i Polen er 3 ganger lavere enn i Norge, jeg har bestilt fly til Polen for tannbehandling og fant denne tannklinikken veldig nær flyplassen. Gjorde en god jobb..

  Lars Knutsen
  24 października, 2023

  Zabieg przebiegł sprawnie i pomyślnie, całe szczęście nie bolało!!! Przyjazna atmosfera w gabinecie : )

  Piotr Rowicki
  23 czerwca, 2023
 • Byłem na zabiegu leczenia, wszystko w milej, profesjonalnej atmosferze. Zdecydowanie POLECAM !

  adrian shatunov
  23 maja, 2023

  I am so impressed by the care offered, dr Agnieszka, addressed any queries or concerns throughout the whole process. This is the best dental surgery as care is delivered multidimensionally... Czytaj więcej...

  Caroline McC
  23 października, 2022

  Very good! 😉

  luke (arise)
  23 września, 2020
 • W NeptuneDent byłam kilka razy, leczyłam zęba kanałowo jak i miałam zakładane nowe plomby na stare, rozszczelnione oraz skruszone wypełnienia. W związku z tym wizyty miałam u kilku różnych lekarzy... Czytaj więcej...

  Magda Lesiak
  26 września, 2023

  All good. Totally recommend.

  Paweł Sawosz
  23 września, 2021

  My experience at Neptunedent Dentistry was absolutely exceptional. From the moment I walked in, I felt at ease in their warm and friendly atmosphere. Dr. Damian and his team displayed... Czytaj więcej...

  Bart ATS
  23 czerwca, 2023

Kontakt

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Skip to content