Bonding zębów – Gdańsk

Użycie kompozytu nie tylko odbudowuje zęby, ale pozwala na poprawę ich kolorytu. Jest to metoda łatwa w zastosowaniu i przynosząca szybką zmianę kształtu uzębienia. Na czym polega bonding?

Bonding to technika leczenia stomatologicznego polegająca na nakładaniu na zęby specjalnej masy kompozytowej, która jest utwardzana lampą UV. Bonding jest stosowany w celu poprawy wyglądu zębów, np. poprzez zamaskowanie ubytków, zmianę kształtu zębów lub zakrycie przebarwień. Jest to zabieg stosunkowo prosty i szybki, a efekty są natychmiastowe. Bonding zębów jest często wybierany jako tańsza alternatywa dla licówek lub koron protetycznych.

Bonding zębów Gdańsk

Co to jest bonding zębów?

Bonding jest zabiegiem stosunkowo prostym i szybkim, dlatego może być wykonywany niemal w każdej sytuacji, gdy pacjent chce poprawić wygląd swoich zębów. 

Najczęściej bonding jest stosowany w następujących przypadkach:

  1. Maskowanie ubytków: bonding może być stosowany do zamaskowania małych ubytków, które nie wymagają wypełnienia kompozytowego.

  2. Zmiana kształtu zębów: bonding może być stosowany do zmiany kształtu zębów, np. w celu ich wydłużenia lub zaokrąglenia.

  3. Zakrycie przebarwień: bonding może być stosowany do zakrycia przebarwień na zębach, które nie są usuwane przez skaling lub piaskowanie.

  4. Poprawa estetyki: bonding może być stosowany do poprawy estetyki zębów, np. poprzez zamaskowanie przerw międzyzębowych lub nierówności.

Przed wykonaniem bondingu lekarz stomatolog powinien dokładnie ocenić stan zębów pacjenta i zdecydować, czy zabieg jest odpowiedni. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem mogą być inne zabiegi, takie jak licówki lub korony protetyczne.

Ile kosztuje bonding zębów? – w Neptune dent Gdańsk

Ceny zabiegów zaczynają się już od 400 zł za ząb.

Zabieg bonging zębów Gdańsk

Zapisz się na zabieg!

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Skip to content