Drukowane protezy zębowe

W centrum Neptune Dent zapewniamy naszym Pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania zarówno stomatologiczne, jak i protetyczne. Do tych drugich z pewnością zaliczyć można drukowane protezy zębowe. Drukowane – ponieważ wytwarzane metodą druku 3D, na specjalnie dostosowanych do tego celu urządzeniach.

W odróżnieniu od tradycyjnie wytwarzanych protez, drukowane modele powstają znacznie szybciej, a także są precyzyjnie wykończone, co podnosi ich komfort noszenia od pierwszego założenia.

stomatolog, dentysta Gdańsk Jasień
NeptuneDent - Dentist Gdansk - Opinie Google

NeptuneDent - Dentist Gdansk

4.9

 
 
 
 
 

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Proteza 3d Gdańsk

Technologia powstawania protez drukowanych

Wykonywanie protez technologią drukowania 3D jest stosunkowo nowym rozwiązaniem protetycznym, jednak zyskującym coraz więcej zwolenników i chętnie wybieranym przez Pacjentów oczekujących wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności i wygody.

Na Zachodzie pierwsze próby związane z projektowaniem uzupełnień protetycznych poprzez programy graficzne takie, jak CAD/CAM podejmowane były już w latach osiemdziesiątych. Do Polski era cyfrowej stomatologii przyszła znacznie później, obecnie nadal jest pewną nowością.

Pomimo umiarkowanej dostępności do nowoczesnych rozwiązań w postaci drukowanych protez, już teraz wiadomo, że czas i koszt ich wytworzenia są niższe od standardowych, co przekładać się będzie także na lepsze spełnianie oczekiwań Pacjentów.

Stomatologiczna drukarka 3D jest niezwykle precyzyjnym urządzeniem, oddającym w najmniejszym szczególe fizyczną wersję wgranego projektu wizualnego. Obraz z jamy ustnej (skan wewnątrzustny), przekazany komputerowo do systemu może być obrabiany niemal natychmiast i oczywiście przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. Po zatwierdzeniu wzoru jest on przesyłany do programu obsługującego drukarkę, która wykonuje model trójwymiarowy, dostosowany co do milimetra do budowy jamy ustnej Pacjenta.

Jak wykonujemy protezy drukowane w Neptune Dent?

Protezy drukowane w Neptune Dent powstają bezpośrednio w naszych gabinetach. Pracujemy na odpowiednio przystosowanej do naszych potrzeb, specjalistycznej drukarce 3D. Projekt protezy wgrany do druku powstaje zatem na miejscu, w bardzo krótkim czasie – w porównaniu do tradycyjnych metod. 

W przypadku analogowych rozwiązań protetycznych każde przygotowanie modelu wymaga wizyt Pacjenta, przygotowywania wycisków (co nie zawsze jest komfortowe), które następnie należy przekazać w ręce protetyka. Kolejne przymiarki, poprawki i ostateczna końcowa forma mogą zatem zająć mnóstwo czasu i energii.

Protezy Drukowane 3d

Kiedy warto zdecydować się na protezę drukowaną?

Drukowane uzupełnienia protetyczne powstają z całkowicie bezpiecznych dla zdrowia, biozgodnych żywic o dużej wytrzymałości. Są to substancje certyfikowane i dokładnie przebadane.

Ponieważ proces modelowania drukowanej protezy 3D odbywa się w naszym centrum, możemy bez trudu kontrolować cały proces, unikając długiej drogi protezy od wycisku do protetyka i z powrotem. Takie skrócenie procedury sprawia, że proteza zębowa z drukarki 3D może być traktowana jako tak zwane uzupełnienie protetyczne tymczasowe. Szczególnie wskazane jest to w przypadku zabiegów implantologicznych typu „All on 4” czy też „All on 6”.

W obu tych procedurach protezy mocowane są na stałych implantach zębowych – kolejno na 4 lub 6. Drukowane uzupełnienie protetyczne można potraktować w takim wypadku jako zastępcze, na czas gojenia się tkanki. Pacjent nie musi wówczas czuć się niekomfortowo bez zębów – nie musi rezygnować na czas rekonwalescencji z pracy, spotkań ze znajomymi i ogólnej aktywności.

Dlaczego Neptune Dent?

Zapisz się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • Very satisfied, professional care, well done treatment. Highly recommend. Thank you! Bardzo profesjonalnie, doskonała opieka i jakość leczenia. Więcej niż zadowolony. Dziękuję!

  Marcin Czerniawski Avatar Marcin Czerniawski
  23 czerwca, 2023
 • Gabinet Neptune to miejsce, w którym pacjenci czują się jak w domu. Przyjmujący lekarze i personel są bardzo przyjaźni, a wyposażenie gabinetu jest na najwyższym poziomie. Miałem tam zabieg z czyszczenia zębów i zostałem zaskoczony tym, jak dokładnie i profesjonalnie był on przeprowadzony. To miejsce naprawdę ma wszystko, czego potrzeba do wykonania wysokiej jakości zabiegów dentystycznych. Polecam Gabinet Neptune każdemu.

  bartek dulęba Avatar bartek dulęba
  23 lutego, 2023
 • 👌

  Mateusz Witkowski Avatar Mateusz Witkowski
  23 października, 2023
 • Pani dr Bruszewska to najlepszy lekarz do jakiego do tej pory chodziłem. Przede wszystkim ogromna wiedza, świetne podejście do pacjenta. Polecam

  Karol Malinowski Avatar Karol Malinowski
  23 maja, 2023
 • Z całego serca i z czystym sumieniem chciałbym polecić to miejsce! Od 12 lat nie byłem u dentysty po pewnej niefortunnej wizycie i miałem okropny lęk przed dentystami. Nie mogłem się zebrać w sobie żeby się za to wziąć ale w końcu ból zęba mnie przekonał żeby się rozejrzeć. Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać, nie spałem prawie całą noc przed wizytą, wchodząc do gabinetu nogi zrobiły się miękkie a twarz cała zalała się potem ze stresu. Po zrobieniu zdjęć i omówieniu problemów przyszedł czas na działanie i ku mojemu zaskoczeniu jedynym dyskomfortem było podawanie znieczulenia (boje się igieł i może dlatego), cała wizyta przebiegła wręcz idealnie. Nie czułem bólu przez nawet minutę a spędziłem 2h na fotelu. Pan Damian był mega profesjonalny, bardzo delikatnie wszystko robił, często pytał czy wszystko w porządku, super mi wytłumaczył co i jak. Pierwszy raz w życiu wyszedłem z gabinetu z uśmiechem na twarzy wiedząc że jutro czeka mnie następna wizyta. Chciałbym jeszcze też wrócić na chwilkę do pani z którą rozmawiałem przez telefon gdy pierwszy raz zadzwoniłem do kliniki bo też zasługuje na wielkiego plusa. Mega miła i pomocna, odpowiedziała na wszystkie moje pytania, powiedziała że mogę dzwonić do niej 7 dni w tygodniu jeśli miałbym jeszcze jakieś pytanie co naprawdę było dla mnie zaskakujące bo jednak w weekend każdy chce mieć spokój. Podsumowując cała wizyta przebiegła 11/10, będę tutaj wracał z każdym problemem chociaż mam ponad 1000km. Pozdrawiam całą ekipę NeptuneDent 🙂 Dziękuje również za pokazanie mi że dentysta to nie rzeźnik a takie przekonanie miałem do tej pory

  wojsik _ Avatar wojsik _
  9 października, 2023
 • Gabinet polecam każdemu, chodze tam od lat na kontrole i podejscie do pacjenta jest tutaj bardzo profesjonalne, zawsze bez nerwów, bez stresu, w miłej atmosferze

  Michał Lorek Avatar Michał Lorek
  23 marca, 2023
 • Gabinet Dentystyczny Neptune to profesjonalny i nowoczesny gabinet stomatologiczny. Przeprowadziłem tam leczenie kanałowe, a wszystko odbyło się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Personel był bardzo przyjazny i pomocny, a lekarz dokładnie wyjaśnił mi wszystkie etapy zabiegu. Leczenie kanałowe przebiegło bezproblemowo i skutecznie, a ja wychodziłem z gabinetu zadowolony i usatysfakcjonowany. Gorąco polecam!

  gm0303 Avatar gm0303
  23 marca, 2023
 • Wielokrotnie korzystałem z usług gabinetu i miałem okazję być pacjentem p.Agnieszki i p.Damiana - specjaliści na wysokim poziomie. Polecam NeptuneDent. Profesjonalne podejście, zabiegi wykonywane z doskonałą starannością i dbałością . Co ważne zabiegi trwają tyle ile to konieczne. Nie spotkałem się tu z presją czasu, co jest rzadko spotykane. Cenne informacje o przyczynach powstawania problemów oraz porady co robić, aby zapobiegać.

  Marcin F. Avatar Marcin F.
  23 lipca, 2023
 • Bardzo rekomenduje specjalistę Pani doktor Agnieszka Nowińska, robi swoją pracę starannie i sumiennie .

  Joanna Avatar Joanna
  16 października, 2023
 • Absolutely positive experience with NeptuneDent. Alicja, who I have to say is brilliant, thorough at the same time very gentle. Her mission aligns with dental hygienists’ passion - to improve the oral health of their patients. Dr Agnieszka is super accommodating, highly attentive and professional to a fault. Explains everything carefully and in a mega charming manner. She carried out complex dental treatment for me such as fillings, implants,transparent aligners, facial muscle relaxation (Botox). All with swift effectiveness and great consideration for my comfort-COMPLETELY PAINLESSLY. Everything was done with perfect humour and supreme professionalism. I have total confidence in her extraordinary skills and application of the highest standards with the most recent knowledge in the field of dentistry.

  Resty&K McK Avatar Resty&K McK
  23 września, 2022
Skip to content