Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Drukowane protezy zębowe

W centrum Neptune Dent zapewniamy naszym Pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania zarówno stomatologiczne, jak i protetyczne. Do tych drugich z pewnością zaliczyć można drukowane protezy zębowe. Drukowane – ponieważ wytwarzane metodą druku 3D, na specjalnie dostosowanych do tego celu urządzeniach.

W odróżnieniu od tradycyjnie wytwarzanych protez, drukowane modele powstają znacznie szybciej, a także są precyzyjnie wykończone, co podnosi ich komfort noszenia od pierwszego założenia.

stomatolog, dentysta Gdańsk Jasień
NeptuneDent - Dentist Gdansk - Opinie Google

NeptuneDent - Dentist Gdansk

4.9

 
 
 
 
 

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!​

Proteza 3d Gdańsk

Technologia powstawania protez drukowanych

Wykonywanie protez technologią drukowania 3D jest stosunkowo nowym rozwiązaniem protetycznym, jednak zyskującym coraz więcej zwolenników i chętnie wybieranym przez Pacjentów oczekujących wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności i wygody.

Na Zachodzie pierwsze próby związane z projektowaniem uzupełnień protetycznych poprzez programy graficzne takie, jak CAD/CAM podejmowane były już w latach osiemdziesiątych. Do Polski era cyfrowej stomatologii przyszła znacznie później, obecnie nadal jest pewną nowością.

Pomimo umiarkowanej dostępności do nowoczesnych rozwiązań w postaci drukowanych protez, już teraz wiadomo, że czas i koszt ich wytworzenia są niższe od standardowych, co przekładać się będzie także na lepsze spełnianie oczekiwań Pacjentów.

Stomatologiczna drukarka 3D jest niezwykle precyzyjnym urządzeniem, oddającym w najmniejszym szczególe fizyczną wersję wgranego projektu wizualnego. Obraz z jamy ustnej (skan wewnątrzustny), przekazany komputerowo do systemu może być obrabiany niemal natychmiast i oczywiście przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. Po zatwierdzeniu wzoru jest on przesyłany do programu obsługującego drukarkę, która wykonuje model trójwymiarowy, dostosowany co do milimetra do budowy jamy ustnej Pacjenta.

Jak wykonujemy protezy drukowane w Neptune Dent?

Protezy drukowane w Neptune Dent powstają bezpośrednio w naszych gabinetach. Pracujemy na odpowiednio przystosowanej do naszych potrzeb, specjalistycznej drukarce 3D. Projekt protezy wgrany do druku powstaje zatem na miejscu, w bardzo krótkim czasie – w porównaniu do tradycyjnych metod. 

W przypadku analogowych rozwiązań protetycznych każde przygotowanie modelu wymaga wizyt Pacjenta, przygotowywania wycisków (co nie zawsze jest komfortowe), które następnie należy przekazać w ręce protetyka. Kolejne przymiarki, poprawki i ostateczna końcowa forma mogą zatem zająć mnóstwo czasu i energii.

Protezy Drukowane 3d

Kiedy warto zdecydować się na protezę drukowaną?

Drukowane uzupełnienia protetyczne powstają z całkowicie bezpiecznych dla zdrowia, biozgodnych żywic o dużej wytrzymałości. Są to substancje certyfikowane i dokładnie przebadane.

Ponieważ proces modelowania drukowanej protezy 3D odbywa się w naszym centrum, możemy bez trudu kontrolować cały proces, unikając długiej drogi protezy od wycisku do protetyka i z powrotem. Takie skrócenie procedury sprawia, że proteza zębowa z drukarki 3D może być traktowana jako tak zwane uzupełnienie protetyczne tymczasowe. Szczególnie wskazane jest to w przypadku zabiegów implantologicznych typu „All on 4” czy też „All on 6”.

W obu tych procedurach protezy mocowane są na stałych implantach zębowych – kolejno na 4 lub 6. Drukowane uzupełnienie protetyczne można potraktować w takim wypadku jako zastępcze, na czas gojenia się tkanki. Pacjent nie musi wówczas czuć się niekomfortowo bez zębów – nie musi rezygnować na czas rekonwalescencji z pracy, spotkań ze znajomymi i ogólnej aktywności.

Dlaczego Neptune Dent?

Zapisz się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • Had to visit when I was working in Gdansk. Everything was clean and tidy. Had my tooth fixed in two sessions.

  Yasser Elazab Avatar Yasser Elazab
  23 stycznia, 2023
 • Mam bardzo pozytywne doświadczenia z Gabinetem Dentystycznym Neptune. Obsługa jest bardzo przyjazna i pomocna, a dentyści są bardzo dobrze wykwalifikowani i wiedzą, jak się zajmować pacjentami. Gabinet jest czysty i przyjazny, a sam zabieg był bezbolesny i szybki. Polecam Gabinet Dentystyczny Neptune każdemu, kto potrzebuje solidnego i profesjonalnego dentysty.

  Zachary Brown Avatar Zachary Brown
  23 marca, 2023
 • Z czystym sumieniem polecam! Bardzo nowoczesny gabinet stomatologiczny ! Leczenie rewelacja

  Magdalena Węgrzyn Avatar Magdalena Węgrzyn
  27 października, 2023
 • Dziękuje za normalne spotkanie z dentystą, który nie tylko chce pomóc ale wyjaśnia. Nie czuje bólu, a chodziłam z myślą o dentyście już od 1 miesiąca. Super ludzie i fajne babki.

  Agnieszka Lewandowska Avatar Agnieszka Lewandowska
  23 października, 2023
 • Polecam! Wizyta przebiegła szybko i bezboleśnie..

  Paweł Mal Avatar Paweł Mal
  30 września, 2023
 • Pani Dr Stela wykonywała mi leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zabieg wykonany bardzo szybko i całkowicie bezboleśnie. Dziękuję i polecam serdecznie.

  Antoni Wojciechowski Avatar Antoni Wojciechowski
  23 marca, 2023
 • Od dawna leczę tutaj moje zęby, zarówno ja jak i mój mąż i obydwoje jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetne podejście do pacjentów, dogodne terminy, wszystko idealnie.

  Gosia Rudzińska Avatar Gosia Rudzińska
  23 czerwca, 2023
 • Bardzo polecam, gabinet oferuje wysokiej jakości usługi

  Liwia Kowalska Avatar Liwia Kowalska
  30 maja, 2023
 • Serdecznie polecam 😉

  Kajetan Jaskólski Avatar Kajetan Jaskólski
  27 października, 2023
 • Fast and professional service. My crown had fallen off, I called and they saw me on the same day and it is now all fixed!

  cx obi Avatar cx obi
  9 września, 2023
Skip to content