Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Leczenie protetyczne w Gdańsku.
Zadbaj o zdrowie i popraw swój uśmiech

Braki w uzębieniu niosą za sobą poważne konsekwencje w postaci problemów z przeżuwaniem oraz negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu. Leczenie protetyczne w Gdańsku pozwala pozbyć się tych kłopotów. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat przebiegu leczenia oraz efektów, jakie dają protezy zębowe.

Leczenie protetyczne Gdańsk

NeptuneDent - Stomatologia na najwyższym poziomie!

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się odtwarzaniem braków zębowych i odbudowaniem zniszczonych zębów, gdy niemożliwe jest już leczenie metodami stomatologii zachowawczej. Obejmuje także profilaktykę negatywnych następstw utraty zębów, a także rehabilitację po zabiegach chirurgicznych części twarzowej czaszki.

Wizyta u stomatologa w gdańsku ładne zęby

Jakie korzyści daje leczenie protetyczne?

Dzięki leczeniu protetycznemu można poprawić wygląd uzębienia – nie tylko wyeliminować braki, ale też ujednolicić kolor zębów i zamaskować przebarwienia. Wszystkie te działania bardzo dobrze wpływają na estetykę uśmiechu. 

Braki w uzębieniu to jednak nie tylko kwestia wizualna – powodują one także problemy z przeżuwaniem, co zaś skutkuje utrudnionym trawieniem nieprawidłowo rozdrobnionego pokarmu. Ponadto, zęby przeciwstawne mogą się wysunąć, natomiast zęby sąsiednie – przesunąć i pochylić. W najgorszym razie skutkiem może być nawet zanik kości. Protetyka pozwala uniknąć takich kłopotów. 

Rodzaje leczenia protetycznego

Protezy zębowe można podzielić na ruchome (w każdej chwili możne je wyjąć z jamy ustnej) oraz stałe. Wybór zależy między innymi od stanu zdrowia jamy ustnej oraz problemów, potrzeb i oczekiwań pacjenta, któremu doradza protetyk. Gdańsk jest jednym z miast, w których leczenie protetyczne jest coraz bardziej dostępne.

Wśród protez ruchomych można wyróżnić protezy akrylowe i szkieletowe. Drugie z wymienionych dzięki wykorzystaniu elementów podpierających, przenoszą część sił wyzwalanych w trakcie żucia na zęby pozostające w jamie ustnej. Są też wygodniejsze i łatwiej utrzymać je w czystości.

Protezy Drukowane 3d

Drukowane protezy zębowe to rozwiązanie protetyczne opierające się na najnowszych zdobyczach technologicznych. Wykorzystywane w procesie ich wytwarzania specjalne programy komputerowe oraz systemy pozwalające na obróbkę protezy zapewniają idealny efekt i doskonałe dopasowanie do potrzeb Pacjenta, przez co nie odczuwa on dyskomfortu w czasie pierwszych dni jej noszenia.

Technologia druku 3D gwarantuje, że każda proteza będzie idealnie dostosowana do budowy anatomicznej, a trwałe surowce, z których zostanie wydrukowana, pozwolą na zachowanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej przez wiele następnych lat. Drukowana proteza świetnie imituje naturalne uzębienie, dzięki czemu Pacjent może natychmiast po założeniu poczuć się w niej pewnie.

Korony zębowe protetyczne Gdańsk

Korony protetyczne zaliczane są do grona stałych uzupełnień protetycznych. Mają za zadanie odbudowę naturalnej korony zębowej, która została zniszczona na skutek złamania lub przez zaawansowaną próchnicę. Umieszczane są na wcześniej wyleczonych zębach lub implantach – założenie ich na zniszczone zęby mogłoby skutkować problemami z ich utrzymaniem. 

Korony ceramiczne są bardzo estetyczne i wytrzymałe. Nie wymagają też takiej ingerencji w ząb jak stosowane coraz rzadziej korony metalowe. 

Onlay zębowy protetyczne Gdańsk

Onlay to rozwiązanie na granicy protetyki i stomatologii zachowawczej. W przypadku ubytków spowodowanych próchnicą zamocowane zostaje uzupełnienie protetyczne wypełniające utracone tkanki w obrębie korony zęba. 

Mosty zębowe protetyczne Gdańsk

Most protetyczny to metoda wykorzystywana w przypadku pacjentów z brakiem kilku zębów w łuku zębowym. Wykorzystuje się pozostałe zęby pacjenta, na których osadza się przęsło. Jest to stałe uzupełnienie protetyczne, charakteryzujące się walorami estetycznymi i dużym komfortem użytkowania. Mosty protetyczne mogą być wykonane z koron porcelanowych na stali lub na złocie oraz z koron ceramicznych, zaś mosty tymczasowe wykonuje się z koron akrylowych.

Licówki zębowe Gdańsk

Licówki to cienkie płatki, które są mocowane do przedniej powierzchni zęba, co pozwala odbudować lekkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia i ukruszenia. Umożliwiają także ukrycie przebarwień, zmianę koloru zębów, skorygowanie kształtu i zamknięcie diastemy. 

Jest to estetyczne uzupełnienie, którego nazwa wzięła się od montowania ich na powierzchniach wargowych lub policzkowych, a więc od strony licowej. Zęby wyglądają zdrowo i naturalnie, gdy pojawią się na nich licówki. Gdańsk to miasto, w którym nasi klienci przekonali się o korzyściach płynących z tego sposobu na poprawę uśmiechu.

Wyróżniamy licówki kompozytowe oraz ceramiczne. Mogą być wykonywane ze szlifowaniem lub bez szlifowania zębów. Nie jest ono wymagane, kiedy w planach jest zamknięcie diastemy, poszerzenie lub wydłużenie zębów lub zmiana koloru, gdy pozwalają na to warunki zgryzowe. W sytuacji zmniejszenia, cofnięcia lub wyrównania obróconych zębów szlifowanie jest już jednak konieczne.

Etapy leczenia protetycznego

Podczas pierwszej wizyty lekarz stwierdza, czy zachodzi potrzeba leczenia protetycznego i rekomenduje odpowiednią metodę. Jeśli ząb jest mocno zniszczony, może zajść konieczność wykonania leczenia kanałowego i wykonania wkładu koronowo-korzeniowego, zanim rozpocznie się właściwe leczenie protetyczne. Możliwe, że potrzebne będzie też przeprowadzenie kontrolnego RTG.

Następnie wykonywane jest szlifowanie zęba. Polega to na zmniejszeniu go, aby zrobić miejsce pod uzupełnienie protetyczne. Później dentysta pobiera wycisk protetyczny, który zostaje skierowany do laboratorium, aby uzupełnienie zostało dokładnie dopasowane. Oszlifowany ząb zostaje zabezpieczony uzupełnieniem tymczasowym. 

Podczas wizyty zostaje też ustalony kolor przyszłej korony protetycznej. Jeśli leczenie zakłada wykorzystanie licówek bez szlifowania, wówczas w celu oczyszczenia zębów przed pobraniem wycisku są one jedynie oczyszczane.

Na następnej wizycie dochodzi do przymiarek (na przykład korony, podbudowy mostu lub mostu protetycznego). Jeśli wszystko się zgadza, uzupełnienie zostaje zacementowane. Licówki są mocowane za pomocą specjalnego kleju.

Po założeniu protezy pierwsza wizyta kontrolna odbywa się najczęściej po kilku tygodniach. Należy pamiętać nie tylko o przestrzeganiu harmonogramu wizyt, ale też o higienie jamy ustnej. W znacznej mierze od tego zależy bowiem trwałość protezy. W czasie wizyt kontrolnych oceniane jest działania zastosowanego uzupełnienia. Dentysta sprawdza też, czy nie występują stany zapalne.

Ile kosztuje leczenie protetyczne w Gdańsku?

Koszt leczenia protetycznego jest zależny przede wszystkim od metody uzupełnienia braków i zastosowanych materiałów. Protezy ruchome są znacznie tańsze niż stałe, których koszt zależy od wielu czynników. Są to na przykład lokalizacja i jakość filarów, konieczność wszczepienia implantów, wielkość mostu protetycznego czy rodzaj materiałów, z których wykonane zostaną łączniki.

Na przykład licówka kompozytowa kosztuje kilkaset złotych i jest tańsza od licówki ceramicznej, zaś proteza zębowa akrylowa to mniejszy wydatek od protezy szkieletowej.

Niezależnie od kosztów warto zdecydować się na leczenie protetyczne, jeśli zachodzi taka potrzeba. Poprawia ono nie tylko wygląd, ale też komfort naszego życia. I właśnie o korzyściach dla zdrowia należy pamiętać, decydując się na protezy zębowe. Gdańsk jest miastem, w którym już wiele osób z powodzeniem wybrało leczenie protetyczne w Gabinecie NeptuneDent

Cennik usług - Protetyka Gdańsk​

Pełen cennik usług stomatologicznych w gabinecie Neptunedent Gdańsk ​

Protezy zębowe Gdańsk (Trójmiasto)

Gabinet stomatologiczny NeptuneDent mieści się w Gdańsku, ale protezy zębowe wykonują u nas pacjenci z całego Trójmiasta. Wszystkie zabiegi protetyczne przeprowadzamy z największą starannością i precyzją przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu w wykonywaną pracę cieszymy się dużym zaufaniem wśród nowych i stałych pacjentów. 

Umów się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • 👌

  Mateusz Witkowski
  23 października, 2023

  Had to visit when I was working in Gdansk. Everything was clean and tidy. Had my tooth fixed in two sessions.

  Yasser Elazab
  23 stycznia, 2023

  Przyleciałam na leczenie zębów do Polski, bo jest taniej niż w Norwegii. Szukałam gabinetu który jest w stanie zrobić pracę maksymalnie do 2'ch dni. Dzwoniłam do kliku gabinetów ale wybrałam... Czytaj więcej...

  Karolina Sandler
  16 października, 2023
 • Zabieg przebiegł sprawnie i pomyślnie, całe szczęście nie bolało!!! Przyjazna atmosfera w gabinecie : )

  Piotr Rowicki
  23 czerwca, 2023

  Pani dr Bruszewska to najlepszy lekarz do jakiego do tej pory chodziłem. Przede wszystkim ogromna wiedza, świetne podejście do pacjenta. Polecam

  Karol Malinowski
  23 maja, 2023

  Very good! 😉

  luke (arise)
  23 września, 2020
 • Very nice atmosphere, professional care of the patient.

  Patrick Brown
  30 września, 2023

  Gabinet Dentystyczny Neptune to profesjonalny i nowoczesny gabinet stomatologiczny. Przeprowadziłem tam leczenie kanałowe, a wszystko odbyło się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Personel był bardzo przyjazny i pomocny, a lekarz dokładnie... Czytaj więcej...

  gm0303
  23 marca, 2023

  Mój uśmiech już po 2 zabiegach jestem szczęśliwy że moglem trafiłić do takiego gabinetu. Dziekuje

  Andrzej “Pan Inzynier” Piotrowski
  30 sierpnia, 2023
 • Myślę że gabinet można polecić. Zabieg wykonany bez zarzutów, bardzo profesjonalnie.

  Robert Megasus
  23 kwietnia, 2023

  Nie spodziewałam się aż takich efektów po laserowym wybielaniu zębów. Zęby naprawdę znacznie bielsze. Teraz mam uśmiech jak gwiazda Hollywood 😀

  ANNA M.
  23 czerwca, 2023

  Gabinet godny polecenia. Podczas zabiegu i kontroli stomatologicznej byłam pod opieką profesjonalnego personelu, który wykonywał swoją pracę zgodnie z moimi wymaganiami. Pracownicy byli cierpliwi i dokładni, a ja czułam się... Czytaj więcej...

  Roksana Białas
  23 lutego, 2023
Skip to content