Krzysztofa Komedy 2a/u02 | Jasień Bulwary Gdańsk

Higienizacja stomatologiczna - Gdańsk, Jasień

Higienizacja stomatologiczna stanowi ważne uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej, w trakcie której nie jest możliwe całkowite pozbycie się osadów czy kamienia nazębnego. Jako złożona procedura higienizacja obejmuje zabiegi związane ze skalingiem, piaskowaniem, polerowaniem i remineralizacją zębów. Regularnie przeprowadzane pozwalają na skuteczne pozbycie się płytki nazębnej i resztek pokarmowych zalegających w przestrzeniach międzyzębowych, które stanowią pożywkę dla bakterii i rozwoju próchnicy.

W Neptune Dent – Gdańsk oferujemy kompleksowe zabiegi higienizacji stomatologicznej zębów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Skontaktuj się z nami, uzyskaj piękny i biały uśmiech!

Piaskowanie, polerowanie, scaling zębów Gdańsk

Higienizacja stomatologiczna - Neptune Dent Gdańsk

 • Skaling zębów

 • Polerowanie zębów

 • Remineralizacja szkliwa

 • Piaskowanie zębów

 • Usuwanie kamienia nazębnego

Higienizacja stomatologiczna – dlaczego warto?

Regularna higienizacja zębów pozwala cieszyć się ich zdrowiem przez długi czas. Poddawanie się zabiegom tej kategorii umożliwia usuwanie szkodliwych osadów i kamienia nazębnego, który przyczynia się do rozwoju próchnicy. Oczyszczenie szkliwa i wypolerowanie go wraz z uzupełnieniem warstwy mineralnej wzmacnia zęby i ułatwia walkę z próchnicą. 

Zgłaszanie się na higienizację w wybranych przez stomatologa terminach sprzyja ponadto stałej kontroli stanu zdrowia jamy ustnej – dentysta może przed każdym zabiegiem dokonać dokładnego przeglądu uzębienia.

Skaling zębów – Gdańsk

Skaling zębów to zabieg wykonywany w celu dokładnego usunięcia złogów kamienia nazębnego. Ten stanowi z kolei zmineralizowaną formę płytki nazębnej, naturalnie pojawiającej się na powierzchni szkliwa. Ze względu na znajdujące się w niej bakterie powinna być codziennie starannie usuwana – poprzez mycie zębów i nitkowanie ich. Niedokładna higiena jamy ustnej doprowadza z czasem do twardnienia pozostałości płytki, przekształcającej się tym samym w kamień nazębny.

usuwanie kamienia nazębnego gdańsk Skaling zębów, piaskowanie zębów Gdańsk Trójmiasto

O tym, jak często należy wykonywać zabieg skalingu zębów decyduje stomatolog. Standardowo zalecamy poddawanie się temu rodzajowi higienizacji dwa razy do roku. W niektórych jednak przypadkach, gdy Pacjent wykazuje tendencję do intensywnego odkładania się kamienia nazębnego lub też zmaga się z paradontozą, skaling może być przeprowadzany częściej.

Na czym polega skaling zębów?

W trakcie skalingu zębów stomatolog zajmuje się usuwaniem warstwy kamienia nazębnego, który gromadzi się w największym stopniu w okolicach szyjek zębowych. Zajmuje powierzchnię nad dziąsłami, do tego może odkładać się również poniżej ich linii (wówczas przyczynia się do rozwoju próchnicy, a także sprzyja paradontozie).

W związku z tym, że kamień nazębny może gromadzić się niejako w dwóch strefach dziąsłowych, stomatolodzy wyróżniają dwa rodzaje zabiegów, to jest skaling naddziąsłowy (oczyszczający widoczną powierzchnię zębów) oraz skaling poddziąsłowy (prowadzący do odrywania się złogów kamienia znajdujących się pod linią dziąseł).

W obu przypadkach skaling zębów jest przeprowadzany za pomocą urządzenia zwanego skalerem, które wykorzystuje ultradźwięki – końcówka aparatury przyłożona do powierzchni zębów w bezbolesny sposób rozkrusza osad.

Polerowanie zębów – Gdańsk NeptuneDent

Polerowanie zębów to zabieg, który rekomendowany jest po wykonaniu skalingu. Głównym celem tej procedury jest dokładne wygładzenie powierzchni zębów, która po usunięciu kamienia nazębnego może pozostawać nierówna i nieco „szorstka”. 

W trakcie polishingu stomatolog nakłada na szkliwo pastę polerską. Za pomocą specjalnie profilowanych szczoteczek i gumek jest ona rozprowadzana na całej powierzchni zębów, delikatnie ścierając nierówności.

Polerowanie zębów Gdańsk Trójmiasto

Jakie korzyści daje polerowanie zębów?

Zabieg polerowania zębów zasadniczo przynosi dwie korzyści Pacjentowi. Przede wszystkim zabieg pozwala idealnie wygładzić powierzchnię zębów, dzięki czemu stają się wyraźnie lśniące i czyste. Wypolerowanie zapobiega także szybkiemu osadzaniu się nowej warstwy kamienia nazębnego.

Po skalingu zęby pozostają nieco chropowate – do takiej powierzchni szybciej i łatwiej przylegają wszelkie osady, a płytka nazębna może stosunkowo szybko zacząć się mineralizować. Wygładzenie szkliwa sprawia natomiast, że zanieczyszczenia nie znajdują tak mocnego „punktu zaczepienia” – łatwiej usuwa się je w trakcie szczotkowania zębów.

W celu utrwalenia efektów zabiegu polerowania nie zaleca się spożywania pokarmów i napojów mogących barwić szkliwo (kawa, herbata, buraki) – przez 24 godziny.

Remineralizacja szkliwa – Gdańsk

Ostatnim elementem higienizacji zębów jest remineralizacja szkliwa. To zabieg pozwalający na odbudowę warstwy mineralnej zębów, która na skutek działania kwasów z jedzenia i picia, kamienia nazębnego i innych czynników stopniowo się osłabia. Jest to zjawisko groźne dla uzębienia, ponieważ powoduje jego osłabienie, a także sprzyja powstawaniu próchnicy.

Higienizacja Gdańsk - Remineralizacja szkliwa fluoryzacja

Dzięki wprowadzeniu do szkliwa dodatkowej, uzupełniającej warstwy składników mineralnych, staje się ono znacznie mocniejsze, a ewentualne, niewielkie ogniska próchnicowe nie rozwijają się dalej. W trakcie zabiegu remineralizacji wykorzystujemy specjalistyczne preparaty stomatologiczne, zawierające naturalnie występujące w zębach substancje budulcowe. Często w składzie znajduje się fluor, który wykazuje doskonałe właściwości remineralizacyjne. Dostępne są także preparaty niefluorkowe, a o wyborze określonego środka decyduje lekarz.

Skaling zębów - Polerowanie zębów - Remineralizacja szkliwa

Cennik usług higienizacji zębów - Neptunde Dent

Neptunedent - Zapisz się na zabieg

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z gabinetem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-18 pod nr
tel. 459 452 305. 

W pozostałych godzinach można również kontaktować się od poniedziałku do piątku od 8-20 oraz soboty od 9-17 na nr tel. 583 095 895

Odwiedź nasz gabinet Neptune Dent przy ulicy Krzysztofa Komedy 2a/u02, 80-176 Gdańsk

Na wizytę możesz umówić się również za pośrednictwem serwisu znany lekarz

Opinie naszych pacjentów

 • Bardzo polecam, gabinet oferuje wysokiej jakości usługi

  Liwia Kowalska
  30 maja, 2023

  Serdecznie polecam 😉

  Kajetan Jaskólski
  27 października, 2023

  Polecam serdecznie. Od dawna tylko tutaj leczę zęby i jeszcze ani raz się nie zawiodłam. Ostatnio leczyłam górną szóstkę kanałowo. Wszystko oczywiście całkowicie bezboleśnie, bezstresowo, super podejście do Pacjenta. Co... Czytaj więcej...

  Justyna Matusiak
  23 lutego, 2023
 • Bardzo polecam gabinet Neptune, przyjazna atmosfera, profesjonalna obsługa, mile nastawieni pracownicy. Stanowczo na tak!

  Mariusz Bęckowiak
  23 maja, 2023

  Odwiedziłem klinikę Neptune na zabieg usunięcia zęba i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Przyjęto mnie szybko i przeprowadzono zabieg bez żadnych problemów. Atmosfera jest spokojna i profesjonalna, a pani... Czytaj więcej...

  Jakub Jedynak
  23 lutego, 2023

  Looking for affordable dental implants, crowns, inlays, and onlays? Neptune Dent in Gdansk is your answer. Quality care, conveniently near the airport. Neptune Dent offers top-tier dental services at a... Czytaj więcej...

  Matthew Herz
  9 października, 2023
 • Pani Dr Stela wykonywała mi leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zabieg wykonany bardzo szybko i całkowicie bezboleśnie. Dziękuję i polecam serdecznie.

  Antoni Wojciechowski
  23 marca, 2023

  Gabinet Dentystyczny Neptune w Gdańsku to świetne miejsce, gdzie można uzyskać profesjonalne usługi stomatologiczne. Personel jest bardzo uprzejmy i pomocny, a lekarz jest bardzo doświadczony i wykazuje dużą troskę o... Czytaj więcej...

  bogusława bo
  23 lutego, 2023

  Great service! Very professional and quick service. Will definitely use this company again..!

  Gloria Koller
  25 października, 2023
 • Gabinet godny polecenia. Podczas zabiegu i kontroli stomatologicznej byłam pod opieką profesjonalnego personelu, który wykonywał swoją pracę zgodnie z moimi wymaganiami. Pracownicy byli cierpliwi i dokładni, a ja czułam się... Czytaj więcej...

  Roksana Białas
  23 lutego, 2023

  My experience at Neptunedent Dentistry was absolutely exceptional. From the moment I walked in, I felt at ease in their warm and friendly atmosphere. Dr. Damian and his team displayed... Czytaj więcej...

  Bart ATS
  23 czerwca, 2023

  Polecam! Wizyta przebiegła szybko i bezboleśnie..

  Paweł Mal
  30 września, 2023
Skip to content